Časté dotazy & doporučení

Čím se liší thajská masáž od masáže klasické?

Největší rozdíl je v účinku. Zatímco klasická evropská masáž se soustřeďuje na jednu nebo několik svalových skupin, thajská se věnuje celému tělu. Působí na víc svalů najednou a protahuje se při ní celé tělo. Thajská masáž navíc pracuje s reflexními a akupresurními body, o kterých se věří, že mají vliv na celkové zdraví člověka. Stlačováním těchto bodů totiž proudí energie celým tělem.

 

Může thajská masáž bolet?


Ano, thajská masáž bolet může. Představte si, že máte blok například v zádech nebo natažený sval, jeho hnětení a napravování potom samozřejmě může bolet. Bolest je naopak signálem, že se v těle něco děje a sval se uvolňuje, odeznít může večer nebo i druhý den, ale není to známka špatně prováděné masáže. Také je důležité s masérkou komunikovat a sdělovat jí své pocity. Zdá-li se Vám masáž příliš jemná, nebo naopak příliš tvrdá, sdělte jí to, ona se pak přizpůsobí Vašim potřebám.Pokud jdete na thajskou masáž z preventivních důvodů a s žádným problémem, thajská masáž většinou nebolí. Je však nutné také zdůraznit, že existuje mnoho druhů thajských masáží a kdo má i sebemenší strach z bolesti, může zkusit naše relaxační masáže, jako je například aromaolejová masáž.

 

Jak často by měl člověk chodit na thajskou masáž?


Jako příjemnou relaxaci můžete absolvovat thajskou masáž, jak často si přejete. Pokud nemáte žádné zdravotní potíže a rádi byste jim předcházeli, stačí návštěva jednou za 2 týdny až měsíc. Ušetříte tak namáhané krční svalstvo, předejdete bolestem hlavy a protáhnete ztuhlé svaly. Prospějete krevnímu oběhu, posílíte nervovou soustavu, zklidníte mysl a celkově se budete cítit plni energie. V případě vážnějších obtíží pohybového aparátu, při migrénách, nespavosti či stresu si thajskou masáž dopřejte častěji.

 

Existují nějaká omezení v tom, kdo může thajskou masáž podstoupit?


Omezení jsou jen zcela minimální. Na masáže mohou chodit například i těhotné ženy, ženy krátce po porodu. Masérka vždy přihlédne ke zdravotnímu stavu nebo v tomto případě k období těhotenství a thajskou masáž upraví tak, aby měla největší účinek a nebyla nijak závadná. Masáž je potom více relaxační a zaměřená na partie, které jsou u těhotných žen problematické, například záda či oteklé nohy, budoucí strie atd. Nedoporučuje se však, aby na masáž chodili lidé s hojícími se zlomeninami, při zranění kůže nebo při onemocnění rakovinou. Masáž totiž urychluje proudění krve v těle a mohlo by dojít k urychlení průběhu nemoci.

 

Naše doporučení:

 

Pokud se připravujete na svou první thajskou masáž, zde jsou některá doporučení, co si s sebou vzít, jak se připravit a co očekávat:

 1. Před masáží:
 • Doporučujeme si předem rezervovat termín, abyste měli jistotu, že dostanete požadovaný čas a datum. Můžete kontaktovat náš salon nebo využít online rezervační systém. Žádáme Vás, abyste se na masáž dostavili cca 5 - 10min dopředu.
 • Pokud máte nějaké zdravotní problémy, alergie nebo jste těhotná, informujte nás o tom předem, abychom se mohli přizpůsobit vašim potřebám a poskytnout vám správnou péči.
 • Před masáží je vhodné nejíst příliš těžké jídlo a vypít dostatek vody. 
 1. Co si s sebou vzít:
 • Pokud jdete na tradiční thajskou masáž, ta je prováděna v košili a kalhotech, které Vám poskytneme. Všechny ostatní masáže jsou prováděny ve spodním prádle ( u žen se sundavá i podprsenka ). Nemusíte se ovšem bát nahoty, masérka vás vždy přikryje ručníkem.  Podmínkou u nás v salonu je mít na sobě během masáže spodní prádlo ( kalhotky, boxerky, trenýrky, slipy). Chápeme, že někteří z Vás chodí rádi na ostro, ale pokud jdete k nám na masáž, prosíme Vás, nezapomeňte si ho vzít s sebou. 
 • Pokud máte dlouhé vlasy, doporučujeme si vzít gumičku, abyste je měli během masáže. upevněné. 
 • Také je možnost se u nás před, nebo po masáži osprchovat. Veškeré potřebné věci jako ručník, sprchový gel atd... u nás máte zdarma k dispozici. 
 1. Co očekávat:
 • Před samotnou masáží Vás naši terapeuti přivítají a můžou s vámi krátce konzultovat vaše potřeby a preference.
 • Masáž se provádí na speciální masážním lůžku s otvorem na obličej. 
 • Thajská masáž se vyznačuje kombinací tlaku, protahování a akupresurních technik. Masérky budou používat své ruce, dlaně, lokty a občas i nohy k provádění masáže.
 • Během masáže je důležité komunikovat s terapeutem. Pokud je něco nepříjemné nebo cítíte bolest, můžete jim to sdělit, aby mohli upravit tlak a techniky.
 • Během masáže je obvyklé pocítit uvolnění svalů, zlepšení cirkulace a celkové uvolnění těla a mysli.
 • Pokud při masáži usínáte, nemusíte se vůbec za nic stydět. Je to známka dobře odvedené masáže a vašeho skvělého uvolnění. 
 • Po masáži je doporučeno vypít dostatek vody a poskytnout tělu čas k odpočinku a regeneraci.

Nemusíte se bát zeptat na cokoli, co vás zajímá, na recepci vám rádi poskytneme další informace nebo odpovíme na vaše dotazy. Thajská masáž je skvělý způsob, jak se uvolnit a zažít záplavu pohody,  doufáme tedy, že vaše první masáž bude příjemným a relaxačním zážitkem.

Užijte si svou thajskou masáž a těšíme se na vaši návštěvu v našem salonu.

 

POZOR!

Neposkytujeme sexuální služby, nežádejte u nás erotické masáže, tantrické masáže, nuru masáže, body-body masáže, masáže s happy endem.  Také prosíme pány, aby vynechali pokusy o masturbaci při masáži. Podobné požadavky vedou k okamžitému ukončení masáže a zákazu vstupu do našeho salonu! 

 

Zpět do obchodu